دسرهای خوشمزه مخصوص افراد دیابتی

دسرهای خوشمزه مخصوص افراد دیابتی

۱٫ کلوچه زغال اخته با شکلات سفید

زمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه
زمان پخت: ۱۰ دقیقه   تعداد: ۲۴ عدد

مواد لازم

کره نرم شده  ۳/۱ پیمانه
شکر قهوه ایی ۲/۱ پیمانه
شکر سفید ۳/۱ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد بزرگ
عصاره وانیل ۱ قاشق چایخوری
آرد گندم ۱ و۲/۱ پیمانه
نمک ۲/۱ قاشق چایخوری
جوش شیرین ۲/۱ قاشق چایخوری
زغال اخته خشک شده ۴/۳ پیمانه
شکلات چیپسی سفید ۲/۱ پیمانه

طرز تهیه

۱٫در یک کاسه بزرگ، کره و شکر حدود ۲ دقیقه هم بزنید تا کرمی رنگ شود. تخم مرغ و وانیل را در ظرف دیگری با هم مخلوط کنید. آرد ، نمک و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و بتدریج به مخلوط کره و شکر اضافه کنید و خوب هم بزنید. زغال اخته و چیپس شکلاتی را اضافه کنید.
۲٫ برای هر کلوچه ۲ قاشق غذاخوری پر ازمخلوط  را با فاصله روی سینی چرب شده  فر بریزید و در دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت بمدت ۸ تا  ۱۰ دقیقه یا تا زمانیکه به رنگ قهوه ای روشن دربیایند، بپزید.بعد از خارج کردن از فر ۱ دقیقه زمان بدهید تا خنک شود.

ارزش غذایی

هر ۱ کلوچه برابر است با ۱۱۳ کالری،۴گرم چربی(۲ گرم چربی اشباع شده)، ۱۶ میلی گرم کلسترول،۱۰۹ میلی گرم سدیم، ۱۸ گرم کربو هیدرات، ۱ گرم پروتئین. ارزش دیابتیک: نشاسته ۱، چربی ۲/۱

دسر پسته با سس تمشک

۲٫ دسر پسته با سس تمشک

زمان آماده سازی ۳۵ دقیقه
تعداد ۱۲ نفر

مواد لازم

ویفر وانیلی خرد شده ۲/۱ پیمانه (حدود ۴۵ عدد)
پسته خرد شده ۴/۱ پیمانه
کره کم چرب آب شده ۴/۱ پیمانه
شیر بدون چربی ۱ و ۴/۱ پیمانه
پودینگ پسته بدون شکر  ۱ بسته ۳۰ گرمی
پنیر خامه ای کم چرب ۱۸۰ گرم
۱ بسته خامه ۲۵۰ گرمی کم چرب زده شده و فریز شده
تمشک خرد شده فریز شده ۳۶۰ گرم
شکر ۲ قاشق غذا خوری
آب پرتقال ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه

۱٫ در یک کاسه کوچک، ویفرها، پسته های خرد شده و کره را خوب ترکیب کنید و داخل قالب ۳۰ سانتی که از قبل چرب کرده اید ریخته و خوب فشار دهید. قالب را روی سینی فر قرار داده و در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۱۰ دقیقه یا تا وقتی که به رنگ قهوه ایی روشن درآمد بپزید.سپس از فر درآورده تا خنک شود.
۲٫ در این بین دریک کاسه کوچک، شیر و پودینگ را با هم به مدت ۲ دقیقه هم بزنید تا نرم و یک دست شود. دریک کاسه بزرگ پنیر خامه ایی را خوب بزنید تا صاف و یک دست شود.سپس به مخلوط شیر و پودینگ اضافه کنید.
۳٫ ۴/۳ پیمانه از خامه زده شده را برای تزئین کنار بگذارید و مابقی را با پنیر خامه ایی خوب مخلوط کنید. سپس مخلوط بدست امده را روی لایه بالایی مواد داخل قالب ریخته و آن را خوب و یک دست پخش کنید. سپس به مدت ۵ ساعت یا یک شبانه روز داخل فریزر قرار دهید. خامه باقی مانده را بسته بندی کرده و داخل یخچال قرار دهید.
۴٫برای درسن کردن سس،تمشک ، شکر وآب پرتقال را با مخلوط کن به مدت ۱ تا ۲ دقیقه خوب بزنید تا کاملا یک دست شود. سپس از یک صافی ریز رد کرده و دانه های تمشک را جدا کنید و داخل یخچال قرار دهید.
۵٫ دسر را ۱۵ دقیقه قبل از سرو از فریزر بیرون آورده و از داخل قالب جدا کنید. با پسته خورد شده و خامه ای که کنار گذاشته بودید تزئین کنید.

ارزش غذایی

۱ تکه دسر همراه با یک قاشق چایخوری از سس آن برابر است با ۲۱۴ کالری،۹ گرم چربی(۴ گرم چربی اشباع شده)،۱۸ میلی گرم کلسترول،۲۶۸ میلی گرم سدیم،۲۸ گرم کربو هیدرات،۲ گرم فیبر،۴ گرم پروتئین. ارزش دیابتیک: ۲ گرم نشاسته، ۲ گرم چربی

چیزکیک توت فرنگی

۳٫ چیز کیک توت فرنگی با مغز شکلاتی

زمان آماده سازی: ۴۵ دقیقه
تعداد ۱۲ نفر

مواد لازم

۱ و ۴/۳ پیمانه بیسکویت شکلاتی ( حدود ۹ عدد بیسکوییت)
کره نرم شده ۴/۱ پیمانه
توت فرنگی  تازه (یا فریز شده . یخ زدایی شده) ۵۰۰ گرم
ژلاتین بدون طعم۲بسته
آب سرد۲/۱ پیمانه
پنیر خامه ای کم چرب۲۵۰ گرمی۲ بسته
شکر رژیمی۴/۳ پیمانه
پنیر محلی کم چرب ۱ پیمانه(۲۵۰ گرم)
خامه کم چرب زده شده و فریز شده ۱ بسته ۲۵۰ گرمی
توت فرنگی تازه متوسط ۱۲ عدد
شکلات کم شیرین خرد شده ۱۲۰ گرم

طرز تهیه

در یک کاسه کوچک بیسکویت و کره را خوب با هم مخلوط کنید سپس داخل یک قالب سیلیکونی ۳۰ سانتی که از قبل چرب کرده اید تا ارتفاع ۳سانتی ریخته و فشار دهید. قالب را داخل قفر قرار داده و بمدت ۱۰ دقیقه در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت بپزید. سپس از فر درآورده تا خنک شود.
۲٫ توت فرنگی ها را با کمک غذا ساز پوره کنید. داخل یک شیرجوش کوچک آب سرد ریخته و ژلاتین را روی آب سرد بپاشید و ۱ دقیقه صبر کنید. سپس روی حرارت کم قرار دهید و هم بزنید تا زمانیکه پودر ژلاتین بخوبی حل شود.پوره توت فرنگی را از غذا ساز خارج کرده و بجای آن ژلاتین آب شده ،پنیر خامه ایی،پنیر محلی و شکر رژیمی را ریخته و تا زمانی که  به مخلوط صاف و یکدستی تبدیل شود خوب مخلوط کنید.
۳٫ پوره توت فرنگی را اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید.سپس داخل یک کاسه بزرگ ریخته و ۲ پیمانه از خامه زده شده را اضافه کنید.مواد مخلوط شده را روی لایه بالایی بیسکویت داخل قالب ریخته و خوب پخش کنید.سپس روی آن را پوشانده بمدت ۲ تا ۳ ساعت داخل یخچال قرار دهید.
۴٫ برای تزئین، توت فرنگی ها را شسته و خشک کنید. سپس قسمت بالایی آن را ببرید. داخل مایکروفرشکلات را آب کرده سپس خوب بزنید. تئت فرنگی ها را تا نیمه داخل شکلات آب شده فرو کنید، روی کاغذ روغنی قرار داده و بمدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرلر دهید تا شکلات مایع شده کاملا روی توت فرنگی ببندد.
۵٫ با یک چاقوی نوک تیز با دقت دور تا دور لبه قالب را باز کرده و چیز کیک را از قالب درآورید. سپس با توت فرتگی های شکلاتی و مابقی خامه زده شده تزئین کنید.

ارزش غذایی

۱ تکه چیز کیک برابر است با ۲۴۵ کالری،۱۱ گرم چربی( ۷ گرم چربی اشباع شده)، ۱۵ میلی گرم کلسترول،۳۷۷ میلی گرم سدیم، ۲۶ گرم کربوهیدرات،۲گرم فیبر،۱۰ گرم پروتئین. ارزش دیابتیک: ۲ گرم نشاسته، ۲ گرم چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *