قهوه عسلی مکزیکی یک قهوه پرطرفدار

قهوه عسلی مکزیکی یکی از پرطرفدارترین قهوه‌های خوش‌طعم است که در سرتاسر جهان طرفداران بیشماری دارد. قهوه عسلی بسیار ساده تهیه می شود و نیاز به دنگ  و فنگ آنچنانی ندارد. 
قهوه عسلی مکزیکی

افزودن عسل به قهوه میزان سلامت قهوه ی شما را افزایش میدهد، زیرا عسل کمتر از شکر فرآوری شده است. بنابراین خواص غذایی خود را که برای سلامتی شما مفید است در خود حفظ کرده است. 

عسل شاخص گلیسمی پایین تری از شکر دارد، بنابراین اثر کمتری روی میزان قند خون دارد. افزایش بالای درصد قندخون، شما را برای مدت کوتاهی پر انرژی میکند. البته خیلی زود پس از آن پایین آمده و به شما احساس خستگی می دهد. 

همچنین افزایش درصد قند خون بوسیله شکر ممکن است باعث گرسنگی شده و شما را به خوردن وادار کند که میتواند به افزایش وزن بدن و چاقی منجر شود. 

برای بیشتر مصرف کنندگان قهوه، طعم معیار مهمی است. وقتی صحبت به طعم می رسد شکر امتیاز بالاتری از عسل دارد چون برخی از مردم از طعم قوی عسل در قهوه خوششان نمی‌ آید. 

اکثر افراد معتقدند طعم عسل با قهوه همخوانی ندارد. اما شاید کافیست شما نوع عسلی را پیدا کنید که در ترکیب با قهوه طعم خوبی داشته باشد.

شاید بدتون نیاد شیرعسل نسکافه ای رو هم یاد بگیرید. کلیک کنید.

مواد لازم قهوه عسلی مکزیکی

پودر قهوه 1 قاشق چایخوری
آب 1 لیوان
شیر 1 لیوان
عسل 2 قاشق غذاخوری
دارچین مقداری

طرزتهیه قهوه عسلی مکزیکی

پودر قهوه را با 1 لیوان اب مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید، با حرارت ملایم قهوه و اب را انقدر مخلوط کنید تا شروع به جوشیدن کند. وقتی بجوش امد سریع از روی حرارت بردارید (قهوه نباید بجوشد).
شیر را روی حرارت قرار دهید تا به جوش اید ، پس از به جوش امدن شیر را از روی حرارت بردارید و با مقداری دارچین مخلوط کنید سپس با همزن برقی آنقدر بزنید تا کف کند.
درون لیوان سرو قهوه اماده را با عسل مخلوط کنید سپس کف شیر را به آرامی روی قهوه بریزید و روی ان کمی پودر قهوه بپاشید سپس سرو کنید.

نکته های مهم قهوه عسلی مکزیکی

۱.می توانید عسل را کف فنجان ریخته و قهوه را رویش بریزید.
۲.بجای کف قهوه از خامه نیز می توانید استفاده کنید.
۳.در صورت تمایل بجای پودر قهوه روی کف شیر پودر دارچین بپاشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.