مافین کدوسبز

مافین کدوسبز
مافین کدوسبز
مافین کدوسبز
مواد لازم:
– آرد سفید: ۳ پیمانه
– بکینگ‌پودر: ۱ و ۲/۱ قاشق چایخوری
– پودر دارچین: ۱ و ۲/۱ قاشق چایخوری
– جوش‌شیرین: ۱ قاشق چایخوری
– جوز هندی رنده شده: ۱ و ۲/۱ قاشق چایخوری
– نمک: ۱ و ۲/۱ قاشق چایخوری
– تخم‌مرغ (به دمای محیط رسیده): ۴ عدد بزرگ
– شکر قهوه‌ای: ۱ پیمانه
– شکر سفید: ۱ پیمانه
– روغن گیاهی: ۱ پیمانه
– کدوسبز: ۳۹۶ گرم (۳ تا ۴ عدد متوسط)
– کره: در صورت نیاز برای چرب‌کردن قالب مافین
طرز تهیه
فر را با حرارت ۱۷۶ درجه سانتیگراد روشن کنید. در دو قالب مافین (هر کدام ۱۲ خانه‌ای) کاغذهای مخصوص مافین بگذارید. می‌توانید به جای استفاده از کاغذهای مخصوص، قالب را با کره چرب کنید. در کاسه‌ای آرد، بکینگ‌پودر، جوش‌شیرین، دارچین، جوز هندی و نمک را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید. در یک کاسه بزرگ دیگر، تخم‌مرغ‌ها، شکرها، روغن و عصاره وانیل را با همزن برقی بزنید تا تخم‌مرغ به رنگ قهوه‌ای درآید و مواد خوب با هم ترکیب شده باشند. مخلوط آرد را به مخلوط تخم‌مرغ اضافه کنید و با لیسک مواد را به‌هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند سپس کدوسبزهایی که رنده شده و آب آن‌ها گرفته شده را به مایه مافین اضافه کنید.
مایه مافین را در قالب‌های از قبل آماده شده بریزید، به‌صورتی که فقط ۳/۲ قالب را پر کند. قالب را در فر بگذارید و به مدت ۲۵ دقیقه یا تا زمانی که مافین‌ها قهوه‌ای‌رنگ شود و کاملا بپزند (زمانی که خلال‌دندان در آن فرو کردید، تمیز بیرون آید) پختن را ادامه دهید. بعد از پخت، قالب‌ها را از فر خارج کرده، به مدت ۵ دقیقه اجازه دهید خنک شود سپس مافین‌ها را از قالب جدا کنید و روی توری بگذارید تا کاملا خنک شوند.

نکته:

مافین (به انگلیسی: Muffin) نوعی نان نیمه شیرین یا کیک است که اصولاً برای یک نفر تهیه می‌شود. مافین به دو نوع مافین انگلیسی و مافین آمریکایی تقسیم می‌شود. در نوع مافین آمریکایی معمولاً به خمیر کره، شکر و بیکینگ پودر افزوده شده و در کاغذهای ضخیمی که به فنجان شبیه است پخته می‌شود. به همین علت نوع آمریکایی مافین به نام کیک فنجانی نیز خوانده می‌شود. کیک فنجانی در واقع نوعی کیک اسفنجی یا کیک کره‌ای است که در قالب‌هایی به شکل فنجان پخته می‌شود.

تفاوت مافین و کاپ کیک (کیک فنجانی):

مافین انگلیسی نوعی نان کم شیرین است که در آن خمیر مایه بکار رفته و در اندازه‌های کوچک تهیه می‌شود. نوعی از مافین که در آن از بیکینگ پودر استفاده می‌شود، بنام مافین آمریکایی شناخته می‌شود. مافین در کشورهای آمریکا و انگلیس در هنگام صبحانه یا هنگام صرف چای صرف می‌شود. در انواعی از آن کشمش، کالباس یا بیکن خرد شده بکار می‌رود. مافین نسبت به کیک فنجانی ظاهری ساده و بدون تزیین دارد.
کیک فنجانی نوعی کیک است که از نظر ظاهری به فنجان شباهت دارد. مایهٔ این کیک در داخل آلومینیوم یا کاغذ ضخیم ریخته شده و پخته می‌شود. این کیک پس از پخته شدن به روش‌های گوناگون تزیین می‌شود. کیک فنجانی نسبت به مافین دارای چربی و کرهٔ بیشتری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *