ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

۱٫ استفاده از سركه براي برق انداختن مبلمان چوبي 

يك بطري آبپاش را با سركه سفيد پر كنيد و روي صندلي ها و ميزها اسپري كنيد تا لكه ها و كپك هاي به جا مانده گرد و خاك را پاك كنيد.
ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

۲٫ فويل آلومينيوم براي جلوگيري از لكه هاي بستني

براي جلوگيري از لكه شدن لباس بچه ها با قطرات آب شده  بستني قيفي مي توانيد يك فويل آلومينيومي را ته بستني بپيچيد و بعد با خيال راحت بستني قيفي را به دست كودكان دهيد.
ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

۳٫ پودر بچه پاك كننده اي مناسب براي شن و ماسه 

احتمالا زياد پيش مي آيد كه بعد از بازگشت از ساحل، پاهاي اعضاي خانواده مخصوصا كودكان مملو از شن و ماسه هاي چسبيده شده ساحل باشد كه باعث ايجاد آلودگي و كثيفي در فضاي منزل يا محل اقامتتان هم مي شود. براي  كاهش و برطرف كردن اين آلودگي مي توانيد قبل از ورود به منزل پاهاي عرق كرده را به پودر بچه آغشته كنيد. پودر بچه علاوه بر عرق زدايي به راحتي ماسه ها و شن هاي چسبيده را پاك مي نمايد.
ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

۴٫ استفاده بهينه از پارچه هاي تكه دوزي شده براي جلوگيري از سر خوردن كودكان 

براي جلوگيري از سر خوردن خرد سالان در استخر آب بازي شان مي توانيد كف و لبه هاي استخر بادي بچه ها را با پارچه هاي تكه دوزي شده بپوشانيد، در پارچه هاي تكه دوزي شده، به دليل اينكه از چندين نوع پارچه متفاوت به لحاظ جنس و ضخامت استفاده شده، روش مناسبي براي اين كار است و حتي قرار دادن آنها روي لبه هاي استخر بادي باعث مي شود كه بچه ها به راحتي و بدون ليز خوردن بتوانند براي بلند شدن لبه ها را بگيرند.
ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

۵٫ قوطي قهوه نگهدارنده اي مناسب براي دستمال توالت 

به هنگام سفرهاي اردويي، استفاده از قوطي خالي قهوه براي نگهداري دستمال هاي بهداشتي و خشك نگه داشتن آنها در شرايط آب و هواي باراني و مرطوب، روش مناسبي است.
ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

۶٫ پاك كردن لكه توت با استفاده از آبليمو 

چيدن توت، مخصوصا شاه توت و توت قرمز از درختان، كار بسيار مفرح و جالبي است؛ اما لكه هاي ناشي از آب اين ميوه روي دست ها و انگشتان با آب و صابون به راحتي پاك نخواهد شد. براي شستن دستهايتان از آبليموي  رقيق شده استفاده كنيد. سپس چند دقيقه صبر كرده  و با آب گرم و صابون دستها را بشوييد. چنانچه لازم بود اين كار را تكرار كنيد تا لكه ها كاملا پاك شوند.
ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

۷٫ طعم دهي بيشتر به ذرت با شير 

براي تازه تر كردن و شيرين تر كردن مزه ذرت (بلال ذرت) یک چهارم پيمانه پودر شير را به ظرف آب در حال جوشي كه قرار است ذرت ها را در آن قرار دهيد اضافه كنيد.
ترفندهایی براي خانه داری آسان تر

۸٫ روزنامه براي بو زدايي از جعبه ها و چمدان ها 

شايد دربين وسايل تان بسته ها يا جعبه هايي چوبي داشته باشيد كه بر اثر گذشت زمان بوي نامطبوعي گرفته باشند. تعدادي روزنامه مچاله شده را داخل آنها قرار داده و ۳ تا ۴ روز نگه داريد. از اين روش براي بو زدايي چمدان نيزمي توانيد استفاده كنيد. (البته با تعداد بيشتر روزنامه ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *