خیار کم کالریِ چهارفصل

برای طراوت پوست صورت و دستهای خود از خیار استفاده کنید. با وسایل ارتباطی که امروز در دست داریم و وسعت ایران و مناطق مختلف و گوناگون که در کشور عزیز خود داریم خیار از سبزیهایی است که تقریبا در سراسر سال در دسترس ما قرار می گیرد.
 
خیار
زیرا تا فصل خیار منطقه ای در کشور تمام می شود منطقه ای دیگر موقع برداشت محصول آن است به این ترتیب در چهار فصل سال تقریبا خیار را در دسترس خود داریم و این مزایا نصیب کسانی است که در حال حاضر زندگی می کنند و در گذشته به علت عدم وسایل ارتباطی عصر حاضر از چنین مزایایی محروم بودند.

عناصر متشکله خیار

آنچه خیار را به وجود می آورد عبارت است از ویتامینهای آ و ب و ث گوگرد، منگنز، آهک، موسیلاژ یا لعاب نباتی.

خواص خیار

خیار خنک است.خون را تصفیه می کند. اسید اوریک را حل کرده و ادرار آور است. بطور ملایم خواب آور است.

خیار پخته

خیار را اگر بپزند و بخورند برای کسانی مفید است که تحریکات روده ای دارند. خیار پخته برای طبایع صفراوی و دموی نیز مفید است.

خیار خام

خیار خام برای بعضی از اشخاص ثقیل و دیر هضم است این اشخاص برای اینکه خیار خام زود هضم می کنند آن را قاچ قاچ کرده و نمک دریایی بر آن می پاشند و بیست و چهار ساعت می گذارند بماند تا آب آن خارج شود و بعد آن را می خورند متأسفانه با خروج آب خیار مواد اصلی و حیاتی آن از دست می رود. 

بهتر است چنین اشخاص خیار خام را به صورت سالاد با روغن زیتون و سرکه و نمک مصرف نمایند و یا با پوست آب آن را بگیرند و میل کنند. آب خیار و پوست آن سرشار از ویتامین ث می باشد زیرا دکترهاورز غذاشناس نامی جهان طی مطالعات و تجربیاتی که درباره خیار به دست آورده ثابت کرده است پوست خیار دارای بیشترین مقدار ویتامین ث آن می باشد.

دکترهاورز در کتاب (چه باید خورد و چگونه باید پخت) نوشته است آب خیار به مزاق عده ای شاید بی مزه باشد و باید آن را با آب سیب درختی و یا آناناس و یا هویج و یا کرفس مخلوط کرد. سالها است آب خیار را در معالجه کلیه مصرف می کنند زیرا خیار کلیه ها را شستشو می دهد و مفید است.

نقش خیار در زیبایی خانمها

خانمهایی که پوست صورتشان چرب است آب خیار را بگیرند و بجوشانند و بدون اینکه در آن نمک بریزند صورت خود را با آن شستشو و مالش دهند. خانمهایی که می خواهند از چین و چروک صورتشان جلوگیری کنند باید برشهای گرد خیار را روی صورت خود بگذارند و مدتی آن را به همان حال نگه دارند تا مواد حیاتی خیار جذب پوست صورت شده و از بروز چین و چروک صورت جلوگیری کند. 

جوشهای قرمزی که در پوست پیدا می شود با محلول شیر خام و خیار باید آنرا مالش داد تا برطرف شود. در شیر نجوشیده، یک خیار را گرد گرد ببرید و در آن بیندازند تا بخیسد بعد آن را مصرف کنید. 

خانمها و دخترهایی که سوراخهای بازی در پوست خود دارند باید به اندازه مساوی تخم خیار، کدو و تخم خربزه را جدا جدا بکوبند و به صورت پودر در آورند بعد یک قاشق سوپخوری از هر کدام را با خامه تازه یا شیر حل کرده و آن را به هم بزنند تا مخلوط یکسانی بوجود آید، بعد آن را به صورت ماسک روی صورت خود بگذارند و نیم ساعت آن را به همان حال نگه دارند و بعد از نیم ساعت ماسک را برداشته و صورت خود را با گلاب بشویند. خانمها و دختر خانمهایی که به طراوت پوست صورت خود علاقه دارند باید هر شب صورت خود را با شیر خیار پاک کنند.

برای تهیه شیر خیار باید پنجاه گرم بادام شیرین را پوست کنده و آن را در هاون بکوبند، وقتی خوب کوبیده شد دویست و پنجاه گرم آب خیار را که جوشانیده اید و سرد شده است کم کم روی آن بریزید و با پارچه نازکی آن را صاف کنید و دویست و پنجاه گرم الکل سفید و یک گرم عطر سرخ را به آن اضافه کنید و هر شب صورت خود را با آن پاک کنید تا پوست چهره شما به طراوت و درخشندگی برگهای گل در آید.
کتاب: خوردنیهای شفابخش
مهدی نراقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *