شاه توت برای رفع خستگی و یبوست

با مصرف شاه توت کمبود املاح معدنی بدن را ترمیم کنید. شاه توت را توت شامی هم می گویند. در بیشتر نقاط ایران درخت آن وجود دارد و بعد از اینکه توت سفید تمام شد شاه توت می رسد و به بازار می آید.
شاه توت
درخت شاه توت بزرگ و بلند می شود. میوه آن هم درشت و آبدار است وقتی کاملا برسد طعم شیرین معطری پیدا می کند که هر ذائقه ای آن را می پسندد. در جنوب فرانسه درخت شاه توت به عمل آمده است و بطوری که می گویند این درخت از ایران به آن کشور رفته و غرس شده است.

شاه توت چه دارد؟

شاه توت را تجزیه علمی کرده اند و دیده اند که دارای مقدار کمی مواد آلبومینوئید، مواد چربی، پکتین و سقز می باشد. شاه توت وقتی کاملا رسید از گلوکوز و ماده قندی سرشار است. 

دارای املاح معدنی اسید آزاد، اسید سوکسینیک یک ماده رنگی به نام سیانین و ویتامینهای آ و ث می باشد. شاه توت از میوه های مغذی، تصفیه کننده خون محسوب می شود. 

نرسیده آن قابض و رسیده آن ملین است. در کشورهای بالکان به برگ شاه توت اهمیت فراوان می دهند و آن را می جوشانند و جوشانده آن را به کسانی که بیماری قند (دیابت) دارند می دهند تا آنها را معالجه کند. معالجه بیماری قند در کشورهای بالکان با جوشانده برگ شاه توت اهمیت و شهرت فراوانی دارد.

میوه شاه توت برای چه کسانی خوب است؟

مصرف شاه توت برای بچه ها و دانشجویان که از امتحان خسته شده اند مفید است زیرا با مصرف آن کمبود املاح معدنی و ویتامین های آ و ث بدن آنها ترمیم می گردد شاه توت وقتی کاملا رسید و شیرین شد خاصیت ملین پیدا می کند و به رفع خستگی و یبوست مزاج کمک می کند. مربا و مارمالاد شاه توت وقتی خوب تهیه شده باشد برای همان مصارفی که در بالا شرح دادیم عالی است.

آب شاه توت نرسیده را اگر در دهان غرغره کنند برای رفع برفک و آنژین و ورم دهان مفید است. وقتی با ماده رنگی شاه توت آغشته شد با شستشوی معمولی از بین نمی رود و برای پاک کردن آن باید برگ درخت شاه توت را به دست مالید و با آب شست تا رنگ شاه توت را از دست محو کند.

برگ شاه توت را وقتی در دست له کنید و با آن دست را بشویید کفی مانند کف صابون از آن پیدا می شود شاه توت را هم حتی الامکان مثل توت وقتی شکم خالی است باید خورد والا اگر شکم پر باشد تولید گاز و نفخ خواهد کرد و اگر روی غذایی مثل ماست خورده شود شخص را به اسهال مبتلا می سازد.

طریقه مصرف شاه توت

میوه شاه توت وقتی کاملا رسیده است برای یبوست مفید است. وقتی شاه توت کاملا نرسیده است آب آن را می گیرند. یک لیتر آب شاه توت کاملا نرسیده ۲۰ تا ۲۵ گرم اسید سیتریک دارد. در این حالت آن را می جوشانند تا کمی غلیظ شود.

این شربت خاصیت قبض کننده دارد بدین جهت مواقعی که گلودرد می گیرید و با آنژین می شود یا در دهان برفک پیدا می شود آنرا غرغره می کنند.

برگهای شاه توت را دم می کنند و دمکرده آن را به عنوان دوای دیابت مصرف می کنند و یا شیره برگهای شاه توت را می گیرند و برای معالجه دیابت ۳۰ تا ۵۰ قطره آن قبل از غذا می خورند.

حکیم موفق الدین هروی در کتاب خود راجع به شاه توت می نویسد:
اگر توت سیاه را خشک کنی و بکوبی آرد آن شکم ببندد و معده قوی گرداند و صفرا ساکن کند و معده پاک گرداند. شیره توت رسیده آماس گرم را که در دهان و گلو بود بنشاند.
کتاب: خوردنیهای شفابخش
مهدی نراقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *