اطلاعات توریستی کشور آلمان

کشور آلمان در قاره اروپا واقع شده و از شمال با دریاي شمال، دانمارك و دریاي بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هم مرز است.
اطلاعات توریستی کشور آلمان

اطلاعات عمومی

زبان رسمی: آلمانی
واحد پول: یورو
شهرهای مهم: دوسلدورف، هامبورگ، فرانکفورت، مونیخ، کلن، هانوور

ویژگی های فرهنگی و اجتماعی

ادیان و مذاهب

دین مردم کشور آلمان، مسیحیت است. مسیحیان آلمان به طور عمده پیرو دو مذهب پروتستان و کاتولیک هستند. پروتستانها که حدود 35درصد کل جمعیت آلمان را تشکیل می دهند.

اقتصاد

آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا را داراست و پس از آمریکا و ژاپن وچین چهارمین قدرت صنعتی جهان است.از نظر درآمدسرانه رتبه پنجم می باشد.
رشد اقتصادي آلمان در سال 2007برابر 4،2 بوده است.آلمان جزو بزرگترین صادرکنندگان جهان است. بیشتر تولیدات آلمان تولیدات مهندسی بویژه صنایع الکتریکی، مکانیکی، خودروسازي، مواد شیمیایی، منسوجات، هوافضا، غذایی و وسایل نقلیه است.
صنایع سنگین و مهندسی در منطقه روهر، شیمیایی در شهرهاي کنار رود راین و وسایل نقلیه موتوري در مراکز بزرگ ایالتی مانند اشتوتگارت تمرکز دارد.
آلمان همچنین در ساخت و بکارگیري توربینهاي بادي واستفاده از انرژي خورشیدي در جهان پیشرو می باشد. از آغاز دهه، 1980 رشد کلانی در صنایع تکنولوژي پیشرفته روي دادهاست.
آلمان بجز ذغال سنگ معادن نسبتاً کوچک سنگ آهن، بوکسیت، سنگ مس، نیکل، قلع، نقره، پتاس و نمک، ذخایر طبیعی نسبتاً کمی دارد و شدیداً به واردات مواد اولیه متکی است.
اطلاعات توریستی کشور آلمان

جاذبه های گردشگری و توریستی

قلعه آگوستوسبرگ و فالکن لاست در بروهل

قلعه آگوستوسبرگ(اقامتگاه مجلل اسقف اعظم کولون) و کلبه شکاری فالکن لاست از اولین نمونه های معماری روکوکو در آلمان قرن هجدهم به شمار می رود.

کاخ ها و پارک های پوتسدام و برلین

مجموعه کاخها و پاركهاي پوتسدام به همراه 500 هکتار پارك و 150بناي ساخته شده، تمامیتی هنري را می سازند که سرشت چند فرهنگی آن بر منحصر به فرد بودنش صحه می‌گذارد.
این مجموعه تا منطقه برلین- زلندروف گسترش یافته، به همراه کاخها و پاركهایی که در امتداد سواحل هاول و دریاچه گلیئنیک پیش رفته‌اند.
ولتر نیز مدتی در کاخ سان- سوسی اقامت گزید که بین سالهاي 1745 و 1757به دستور فردریک دوم ساخته شد. 
اطلاعات توریستی کشور آلمان

شهر هانزی لوبک

لوبک، پایتخت قدیمی اتحادیه هانز و محل سکونت ملکه هانز، در قرن هفتم میلادي ساخته شد و تا قرن شانزدهم میلادي مرکز تجارت در تمام اروپاي شمالی بود.
این شهر امروزه نیز مرکز تجارت دریائی، به ویژه با کشورهاي شمالی به شمار می رود. با وجود آسیب هاي جدي که در طول جنگ جهانی دوم به این شهر وارد شد اما ساختار شهر لوبک به همراه بناهاي مسکونی اشرافی قرن پانزدهمی و شانزدهمی، بناهاي عمومی (به ویژه بندر معروفی که با آجر هالستنتوري مستحکم سازي شده)، کلیساها و انیارهاي زیرزمینی اش همچنان حفظ شد.

رودخانه کنستانس

در جنوب غربی آلمان و در مرز سوئیس و اتریش رودخانه کنستانس قرار دارد که بزرگترین رودخانه آلمان است.
اطراف رودخانه تا پایین دره راین دارای آب و هوای معتدل و زمین های حاصلخیزی است و باعث شده این منطقه قطب تولید میوه آلمان محسوب شود.
اطلاعات توریستی کشور آلمان
علاوه بر مکان های فوق، مناطقی مانند جنگل سیاه، پارک ملی برشتسگادن، شهر کلن، شهر درسدن، قلعه نیسوانستاین، پارک المپیک مونیخ، قلعه کلدیتز، باغ وحش هاگن بک و… را نیز می توان از جاذبه های دیگر این کشور اروپایی نام برد. 
گردآوری و تنظیم: رضا فریدون نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.