بمب شکلات داغ یا بمب کاکائوی داغ

بمب شکلات داغ یا بمب کاکائوی داغ همان توپ‌ های خوشمزه‌ کوچکی هستند که وقتی آن ها را داخل ماگ بگذارید و شیر یا شکلات داغ رویشان بریزید، توپ‌های شکلاتی آب می‌شوند و مارشمالو‌ها و کاکائویی که داخل توپ‌ها پنهان شده بیرون می‌ریزند.
بمب شکلات داغ
این توپ‌های شکلاتی بسیار بامزه و جالب هستند و با طعم‌های بسیار مختلفی می‌توانید آن‌ها را درست کنید.

مواد لازم شکلات داغ توپی با مغز مارشمالو

چیپس شکلات: ۱ پیمانه 
پودر شکلات داغ: ۴ قاشق غذاخوری 
مارشمالوی ریز: ۴ قاشق غذاخوری 
قالب سیلیکونی نیم دایره

طرز تهیه شکلات داغ توپی با مغز مارشمالو

۱. شکلات را درون یک کاسه‌ی شیشه‌ای درون مایکروفر حرارت دهید. ظرف را ۱۵ ثانیه در مایکروفر بگذارید، سپس کاسه را بیرون آورید و شکلات را هم بزنید و دوباره ۱۵ ثانیه‌ی دیگر آن را در مایکروفر حرارت دهید. آنقدر این کار را تکرار کنید کنید تا شکلات نرم و روان شود. این کار نزدیک به ۱ تا ۲ دقیقه زمان خواهد برد. میتوانید ظرف شکلات را بر روی کتری قرار دهید تا به روش بن‌ماری آب شود.
۲. مقداری از شکلات آب شده را درون قالب بریزید و با کمک پشت قاشق یا برس شیرینی پزی شکلات آب شده را در قالب پخش کنید. لایه‌ی شکلات در قسمت کناره‌ها و لبه‌ی قالب باید ضخامت کافی را داشته باشد.
۳. قالب را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه داخل فریزر یا ۳۰ دقیقه داخل یخچال بگذارید. سپس گنبد‌های شکلاتی به دست آمده را از قالب بیرون آورید و آن‌ها را در یک بشقاب سرد بگذارید.
۴. یک بشقاب خالی را به مدت ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه درون مایکروفر بگذارید تا گرم و نه داغ شود. یکی از گنبد‌های شکلاتی را بردارید و آن را از لبه چند ثانیه داخل بشقاب بگذارید تا لبه‌ی آن آب شود. باید سرعت عمل داشته باشید. گنبد شکلاتی را برعکس کنید و یک قاشق غذاخوری پودر شکلات داغ، چند عدد مارشمالوی ریز و هر چیز دیگری که مایل هستید داخلش بریزید.
۵. یک گنبد شکلاتی دیگر را بردارید و لبه‌های آن را با بشقاب گرم آب کنید. سپس دو گنبد را طوری روی هم قرار دهید که یک کره‌ی شکلاتی به دست آید و گنبد‌ها را آنقدر روی هم نگه دارید تا به هم بچسبند. هر توپ شکلاتی‌ای که درست کردید را داخل یخچال یا فریزر بگذارید، سپس سراغ درست کردن توپ‌های بعدی بروید.
۶. برای سرو بمب شکلات داغ آن را داخل یک ماگ بگذارید، روی آن شیر گرم (یا شکلات داغ) بریزید و اتفاق جادویی‌ای که رخ می‌دهد را تماشا کنید. این نوشیدنی خوشمزه را سر بکشید و لذتش را ببرید.
منبع: سایت برترینها 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.