پوستی زیبا با سرم ویتامین C خانگی

 پوستی زیبا با سرم ویتامین C خانگی

ویتامین C به‌دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی‌اش، نقش اساسی در سلامتی پوست دارد. سرم‌های ویتامین C موجود در بازار تا حدودی گران‌قیمت هستند؛ اما در ترمیم و بازسازی سلول‌های پوستی و درنتیجه جوان ماندن و سالم نگه داشتن پوست اثرات قا‌بل‌توجهی دارند.
پوست ما با افزایش سن و تغییرات دیگری که در بدن رخ می‌دهد برای سالم ماندن نیاز به کمک دارد. این سرم نیرومند برای تحریک فرایند کلاژن‌سازی، کاهش جای زخم و چین‌وچروک پوست، محافظت در برابر اشعه UV، برطرف‌کننده لکه‌های پوستی و روشن‌کنندگی پوست مفید است.
ویتامین C را باید فقط به شکل پودر آن تهیه کرد؛ زیرا این نوع ویتامین C تا زمانی که با پوست برخورد نکرده، فعال نمی‌شود و قبل از مصرف، خاصیت خود را از دست نمی‌دهد.

مواد لازم برای تهیه سرم ویتامین C

پودر ویتامین C: 1 قاشق چایخوری
آب مقطر (آب تصفیه شده): 1 قاشق چایخوری
ژل آلوئه‌ورا: 1 قاشق غذاخوری
روغن داخل کپسول ویتامین E (اختیاری): 4/1 قاشق چایخوری

پوستی زیبا با سرم ویتامین C خانگی

روش تهیه:

در کاسه کوچکی پودر ویتامین C را با آب مخلوط کنید تا پودر ویتامین کاملا در آب حل شود؛ سپس ژل آلوئه‌ورا و روغن ویتامین E را به آن اضافه کنید.
سرم را در یک شیشه تیره بریزید و به مدت 1 تا 2 هفته در یخچال نگهداری کنید.

روش مصرف:

هر شب قبل از خواب، صورت خود را بشویید، مقدار کمی از این سرم را روی صورتتان بمالید و بعد با کرم مرطوب‌کننده، پوست خود را مرطوب کنید. هنگام صبح قبل از بیرون رفتن از منزل یا قبل از آرایش کردن، صورت خود را آبکشی نمایید.

نکات مهم: 

•قبل از هربار مصرف، شیشه سرم را به آرامی تکان دهید.
•به‌دلیل وجود تشعشعات خورشید در روز، نباید از سرم ویتامین C در روز استفاده کرد.
•رنگ پودرهای ویتامین C که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند با هم تفاوت دارند و همین امر رنگ و غلظت سرم‌های تهیه شده را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. ممکن است سرم بعضی‌ها صورتی شود و برخی دیگر سفید یا نارنجی.
•این سرم باید به‌صورت تازه مصرف شود تا اثرات مفید خود را بر روی پوست اعمال کند. تقریبا یک تا دو هفته بعد از تهیه، می‌توان از آن استفاده کرد؛ زیرا بعد از این مدت رنگ، PH و نیز غلظت سرم، بسته به نوع پودر ویتامینی که استفاده شده، تغییر می‌کند.
•سرم ویتامین C باید PH=3 داشته باشد. شما می‌توانید از کیت‌های تست PH برای چک کردن سرمی که تهیه کرده‌اید استفاده کنید. تغییر PH سرم اثرات مضری برای پوست دارد؛ بنابراین توجه به این نکته قبل از مصرف ضروری است.
•برای نتیجه مثبت گرفتن از این روش، باید حداقل به مدت 3 ماه از این سرم استفاده کنید.
•اگر هنگام استفاده از این سرم، احساس خارش در پوستتان داشتید، مقدار پودر ویتامین C را در روزهای ابتدایی کاهش دهید (4/1 تا 2/1 قاشق چایخوری) و به مرور و در هفته‌های بعدی مقدار آن را اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.