مکان های تفریحی تهران (بخش 1)

مکان های تفریحی تهران از جمله برج میلاد و پارک چیتر و… از جاذبه های گردشگری شهر تهران بوده و شامل پارک ها، موزه ها و غیره هستند.
برج میلاد
مکان های تفریحی تهران

برج میلاد

برج میلاد، برج مخابراتی چند منظوره در شمال غربی تهران است که به عنوان نماد این شهر به شمار می رود.
این برج با ارتفاع 435 متر، بلندترین برج ایران، ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین سازه بلند نامتکی جهان است.
این برج با 13 هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازه رأس برج، در میان تمامی برج های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد.
برج میلاد به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است و از این رو یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می آید.

پل طبیعت

پل طبیعت

پل طبیعت عنوان نخستین پل غیر خودرویی در کشور و بزرگترین پل غیر خودرویی خاورمیانه را به خود اختصاص داده است و به منظور ارتباط میان دو پارک مهم تهران یعنی پارک طالقانی و پارک آب و آتش، ساخته شده است.
این سازه با مساحت 7950 متر مربع در ارتفاع 40 متری از سطح زمین و بر روی بزرگراه مدرس واقع شده است.

پارک چیتگر

پارک چیتگر

پارک جنگلی چیتگر در غرب تهران قرار گرفته است و یکی از بزرگترین پارک های جنگلی تهران می باشد. در پارک امکانات تفریحی بسیاری مانند دریاچه، باشگاه اسب سواری، پینت بال، بیشه زار و مرکز خرید بام لند وجود دارد و همه می توانند برای لذت بردن از هوای تازه دوچرخه اجاره کنند.

پارک ارم

پارک ارم

پارک ارم در سال 1350 در زمینی به مساحت 72 هکتار ساخته شد. این پارک دارای دریاچه ای به مساحت 8 هتکتار و سه زمین بازی به نام های لونا پارک یک، دو و سه مجهز به 70 نوع تجهیزات سرگرمی و یک باغ وحش می باشد. این باغ وحش زیستگاه بالغ بر 800 حیوان از 111 گونه مختلف است.

پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه، یکی از مقاصد توریستی شهر تهران است که در مسیری کوهستانی در ارتفاعات شمالی این شهر قرار گرفته است. معماری خاص، آبشارهای مصنوعی، حوض های زیبا و المان های هنرمندانه، همگی باعث ایجاد منظره ای چشم نواز و تمایز این پارک از دیگر پارک های شهر می شوند.

پارک لاله

پارک لاله

پارک لاله یک پارک قدیمی در تهران است که در سال 1345 ساخته شده است و با 35 هکتار وسعت، یکی از بزرگترین، زیباترین و پربازدیدترین پارک های تهران به شمار می رود. در پارک لاله گونه های مختلف گیاهی مثل چنار، سرو نقره ای و اقاقیا وجود دارد و فضای سبز زیبای آن، محلی مناسب برای آرامش و استراحت می باشد.

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان، یک منطقه سرسبز در محله لویزان و در شمال شرقی شهر تهران، با چشم اندازهایی زیبا از شهر است. مساحت پارک حدود 1100 هکتار است و در آن باغ پرندگان، کافه، رستوران و زمین های بازی متعددی وجود دارد. باغ پرندگان پارک، زیستگاه 1500 گونه می باشد و طراحی آن به نوعی است که پرندگان می توانند تا ارتفاع 30 متری پرواز کنند.
منبع: کتاب جاذبه های گردشگری تهران
ناشر: آیتوریسما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.