مکان های تفریحی تهران (بخش 2)

مجموعه تفریحی توچال

مجموعه تفریحی توچال
مجموعه تفریحی توریستی توچال یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مجموعه های پایتخت به حساب می آید و در شمال تهران و در میان رشته کوه البرز واقع شده است.
وجود بخش های ورزشی و تفریحی متعدد مانند باشگاه تیراندازی، باشگاه اسکی، زیپ لاین، تله کابین، تله سیژ، بام تهران، باشگاه بگ جامپ، رستوان ها و کافه های متعدد در این مجموعه به محبوبیت و شهرت آن اضافه کرده است.
منطقه ای که بلندترین نقطه تهران در آن قرار گرفته است و از نظر آب و هوا یکی از تمیزترین مکان های پایتخت در طول ساه به حساب می آید.

مجموعه ورزشی انقلاب

مجموعه ورزشی انقلاب
مجموعه ورزشی انقلاب در دوران پهلوی ساخته شد و در آن زمان باشگاه شاهنشاهی نام داشت. امروزه این مجموعه بسیار گسترش پیدا کرده و زمین های ورزشی متعددی به آن اضافه شده است.
از دیگر امکاناتی که در مجموعه برای گذران اوقات فراغت گنجانده شده است می توان به فود کورت، استخر چهار فصل و سالن بولینگ آن اشاره کرد.

دربند

دربند
محیط کوهستانی دربند با وجود رودخانه باصفا، رستوران ها و دکه های کوچک و بزرگ، امامزاده ابراهیم و سورتمه دربند، آبشار دوقلو و پناهگاه شیرپلا در مسیر فتح قله توچال، یکی از پر طرفدارترین مناطق تفریحی شهر تهران به حساب می آید.

این منطقه تفریحی با ارتفاع 1700 متری از سطح دریا، اصلی ترین مسیر برای صعود به قله توچال و دیگر قلل مرتفع کوهستان البرز مرکزی است. مجسمه 3 متری کوهنورد در میدان سربند، یکی از نمادهای تهران و مشهورترین نقطه دربند می باشد. 

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین
پیست اسکی دیزین در فاصله 70 کیلومتری از شهر تهران، در دامنه رشته کوه البزر قرار گرفته است. این پیست اسکی در مجاورت دو پیست عمده دیگر به نام های شمشک و دربندسر مقرر شده است.
شیب 18 کیلومتری آن برای ورزش های اسکی و اسنوبورد در دسترس می باشد. دیزین اولین پیست اسکی و ورزش های زمستانی در ایران است.

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک
شمشک یکی از معروفترین و سومین پیست بزرگ ایران می باشد. پیست اسکی شمشک در فاصله 57 کیلومتری شمال شرق شهر تهران و در روستایی به همین نام قرار گرفته است.
این پیست اسکی دارای دو هتل و چهار رستوران بوده و در سراسر فصل زمستان پذیرای ورزشکاران و طبیعت دوستان می باشد. محوطه اسکی شمشک، سومین پیست بزرگ بزرگ ایران بعد از دیزین و دربندسر می باشد.

پیست اسکی دربندسر

پیست دربندسر در دامنه سیچال در روستای دربندسر و در فاصله 60 کیلومتری شمال تهران در رشته کوه البرز قرار دارد. این پیست یکی از هفت پیست عمده نزدیک به شهر تهران و همچنین دومین پیست چالش برانگیز بعد از شمشک در این منطقه است.

اُپارک

اُپارک
اُپارک نام پارک آبی است که در منطقه چیتگر در تهران واقع شده است. این مجموعه دارای پارکینگ خصوصی با ظرفیت بالا و همچنین بزرگترین سرسره آبی ایران و خاورمیانه می باشد که آزمایشگاه کنترل کیفیت آب مخصوص به خود را داراست. در اُپارک همچنین امکاناتی ماننده کافه و رستوران نیز مجود است.

پارک ژوراسیک تهران

پارک ژوراسیک تهران
پارک ژوراسیک تهران مجموعه ای است که امکان تماشای مدل های واقعی دایناسورها و همچنین امکانات تفریحی را به بازدید کنندگان می دهد.
پارک ژوراسیک تهران تنها نمونه در گونه خود در ایران است که افراد می توانند در آن با دایناسورهای غول پیکر آشنا شوند.
این مدل های سه بعدی می توانند دست ها، پاها و پلک های خود را تکان دهند تا احساسی نزدیک به واقعیت را در بینندگان ایجاد کنند. در این پارک همچنین یک تخم وجود دارد که امکان نمایش تولد یک دایناسور را به تماشاگران می دهد.
منبع: کتاب جاذبه های گردشگری تهران
ناشر: آیتوریسما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.